Основна информация
Създаването на Винарско имение Драгомир е продиктувано от мечтата на двама български енолози – Наталия Гаджева и Константин Стоев, да променят представите за българското вино – атрактивно, интересно, с постоянно качество през годините, разнообразие във вкусовете на отделните марки.
В основата на сътворяването на вината е опита им като специалисти, подтикван от непрекъснатия интерес към експеримента.
Вината, произвеждани от младия екип на винарната, са основно купажни, получени от гроздето на добре селектирани редове на определени лозови масиви, контролирани целогодишно от тях.
Общото количество произвеждано вино за дадена година е около 60000 бутилки.
Партидите на отделните марки вина са с лимитирани количества и се бутилират еднократно, като някои от тях са само за ресторанти и ценители. Преди да се предложат на пазара, вината имат задължително бутилково стареене, като най-елитните партиди съзряват в бутилка минимум 12 месеца.
През 2020 новият дом на Винарско имение Драгомир отвори врати! Впечатляващата архитектура, отношението към всеки детайл и достъпността на туристите до всеки етап от производството, нарежда имението до най-интересните изби за посещения в България.
Предстои изграждане и на къщи за гости в непсредствена близост до избата.
Първи стъпки в Драгомир Премиум
дегустация за двама- Разходка по пътя на виното във винарната
- Дегустация на 4 вина от базов клас
- Местни и млечни деликатеси
- Две бутилки по избор от серията Sarva
Най-доброто от Драгомир Премиум
дегустация за двама- Разходка по пътя на виното във винарната
- Дегустация на 4 вина от най-добрите
- Млечни и млечни деликатеси
- Две бутилки по избор от серията Pitos
Забележителности в района:
Вековният символ на Асеновград води началото си от V-ІVв пр. Хр. Първата копка е направена от траките, които избират непрестъпния район за свое убежище. По-късно през XIII век цар Иван Асен ІІ превръща крепостта в истински дворец със собствена армия и дори администрация. В миналото крепостта е била известна като укрепеното селище Петрич (каменна крепост). По-късно получава новото си име в знак на признателност към цар Иван Асен ІІ, който я доизгражда. Именно той построява и двуетажната църква „Св. Богородица Петричка“, която днес се издига в автентичен вид сред останките на крепостта. Тя е действащ храм и посреща всяка година хиляди българи и чужденци.
Манастирът се намира на живописния бряг на Чепеларската река (Чая) в Западните Родопи, близо до село Бачково, на 9 км от Асеновград. Той е един от най-древните манастири на Балканския полуостров и втори по големина след Рилския манастир. Основан през 1083г от грузинските братя Григорий и Абасий Бакуриани, той съчетава уникална комбинация от византийска, грузинска и българска култура.
Пловдив е вторият по големина град в България. Той е на над 8000 години и миналото му може да се проследи от праисторията до наши дни. Животът в града не е прекъсвал, което го нарежда сред най-древните постоянно обитавани градове в света. Запазени и консервирани са древни паметници, а в града се провеждат и множество културни прояви.